Page 5 - Lääneranna Teataja 72/2024/nr9
P. 5

käivitada mõned projektid, mis hõlmavad kõiki tegut- semiskohti ja kooliastmeid.“
Õpetajate koolitamine tagab hariduse kvaliteedi kasvu
Tulevikuplaanide hulka kuulub Lääneranna Gümnaa- siumis antava hariduse kvaliteedi jätkuv kasvatamine. Kindlasti eeldab see õpetajatelt pidevat enesetäienda- mist ja enda kursis hoidmist kaasaegsete õppemeeto- ditega. Õpetajaid toetavad nende töös innovaatilised õppevahendid, mis asuvad kvaliteetses koolihoones.
„Osaleme juba praegu ja otsime uusi projekte, mis aitavad seatud eesmärkide täitmiseni jõuda. Suhtleme aktiivselt kogukonnaliikmetega, ootame ja võtame kõi- gilt vastu häid ideid. Toetame igati õpetajate ja tugiper- sonali enesetäiendamist ja haridust. Viime õpetajatele läbi ühiskoolitusi ja jagame kolleegidega koolitustelt saadud teadmisi. Rakendame järjest rohkem ja laiemalt teaduspõhiseid meetodeid ning lähenemisi õppimisele ja koolikorraldusele. Käime teistelt õppimas ja vaata- mas, mida annaks meie jaoks kohandada, millega meie õpilasi paremini õpetada ja kuidas hoida õpilastes õpi- motivatsiooni,“ sõnab Lippur.
Uus hoolekogu ja vanematekogud
Lähiajal kutsutakse kokku lastevanemate üldkoosolek, kus valitakse uuele koolile uus hoolekogu, milles on proportsionaalselt esindatud kõik tegutsemiskohad. Lapsevanematel on võimalus moodustada tegutse- miskohtade juurde ka vanematekogud, kes tegelevad konkreetse koha küsimustega ehk põhjalikumalt, aga omavad esindajat ka kooli hoolekogus. „Kui vanema- tekogud moodustatakse, kohtun hea meelega nende liikmetega, et ühiselt arutada parimaid samme nii konkreetse tegutsemiskoha kui ka terve kooli jaoks. Kogukonna kaasamine on minu meelest äärmiselt olu- line ja ma olen kindel, et suudame üheskoos Lääne- ranna Gümnaasiumist teha hooliva kogukonnakooli, selle kõige laiemas ja paremas tähenduses,“ väljendab direktor koostöövalmidust.
Lihula õppekoha uue koolihoone ehitus
Kooli taristu suurimaks projektiks on Lihulasse uue koolimaja ehitamine. „Oma olemuselt on see väga palju rohkemat kui lihtsalt maja. Kaasaegset ja innovaatilist ning head haridust saab anda heas keskkonnas, mille moodustavad nii tasemel õpetajad, kaasaegsed ja nuti- kad õppevahendid kui ka õppimist soodustav füüsiline ümbrus, mida kindlasti uus maja pakub,“ sõnab Lippur.
Praeguse Lihula koolihoone küljest lammutati tööõpe- tuse klass ja seetõttu toimuvad tööõpetuse- ja tehno- loogiatunnid tavaklassides. Õppekavas on palju teema- sid, mida ei pea trei- või puurpingi taga tegema ja saab kasutada tavalisi klasse või õppida näiteks arvutiklas- sis jooniseid lugema ning koostama.
Muutunud bussi- ja tunniajad
Bussi- ja koolitundide algusaegade muudatused ei ole küll otseselt tingitud uue ühendkooli loomisest, kuid mõneti erinevaks kujunesid need käesoleva aasta sep- tembrist siiski. Vald on küllalt suur ja hajaasustusega ning valda teenindavad bussiliinid pikad, mistõttu logistiline ülesanne on paras katsumus. Esmase muuda- tusena algavad Varbla õppekohas tunnid kell 8.30 ning sellega seonduvalt väljuvad ka liinid 62-1 ja 62-2 Pär- nust 10 minutit varem. See võimaldab Varbla ja Tõsta- maa vahelistest küladest jõuda Varbla kooli 8.17 ehk enne tundide algust.
Samas muutus ka Paadremalt väljuva koolibussi aeg 30 minutit varasemaks (väljub 7.30), et viia sealtkan- dist Lihulasse õppima minevad lapsed 7.55 väljuvale bussile nr L31. Koolipäeva lõpus töötab ring vastupidi. Muudatusi võib ette tulla veelgi ja neist teavitatakse ühistranspordi kasutajaid valla infokandjate kaudu.
Lääneranna Gümnaasiumi tegevuse alustamine toob endaga kaasa palju uusi väljakutseid, kuid samas avab ka uusi võimalusi, et luua ühtne ja kaasaegne õppeasu- tus, mis pakub kvaliteetset haridust kõigile Lääneranna valla õpilastele.
LÄÄNERANNA TEATAJA / Nr 9 (72) 2024
5
    Lääneranna Gümnaasiumi kooliaasta alguse avaaktusel tunnustati pikaaegseid õpetajaid
 » Raili Linn on Lihula Gümnaasiumi pikaaegne ing- lise keele õpetaja, kes on koolis töötanud alates 1974. aastast. Sel aastal tähistab ta 50. tööjuubelit.
» Tiia Lehiste on Lihula Gümnaasiumi pikaaegne klassiõpetaja, kes on koolis töötanud alates 1984. aastast. Sel aastal tähistab ta 40. tööjuubelit.
» Astrid Paulus on Lihula Gümnaasiumi pikaaegne klassiõpetaja, kes on töötanud koolis alates 1984. aastast. Sel aastal tähistab ta samuti 40. tööjuubelit.
» Kaire Pärnpuu on Lihula Gümnaasiumi pikaaegne raamatukoguhoidja, kes on koolis töötanud alates 1999. aastast. Sel aastal tähistab ta 25. tööjuubelit.
» Liina Vaimla on Lihula Gümnaasiumi pikaaegne matemaatikaõpetaja, kes on koolis töötanud alates 2009. aastast. Sel aastal tähistab ta 15. tööjuubelit.
Endise Lihula Gümnaasiumi õpetaja Raili Linn.
 Foto: Mariann Peksar












































































   3   4   5   6   7