Page 12 - Lääneranna Teataja 58/2023/nr2
P. 12

12 LÄÄNERANNA TEATAJA / Nr 2 (58) 2023 Spordiuudised
Autosport
Eesti Autospordi Liit tunnustas Eesti Rahva Muuseumis toimunud galal 2022. aasta parimaid ning juba teist aastat järjest õnnestus Jüri Hinsbergil koju tuua jäärajasõidu Eesti karikavõistluste esikoht võistlusklassis 2WD tagavedu, üle 2000 cm3.
Kergejõustik
Reedel 3. veebruaril toimusid Pärnu kergejõustikuhallis Pärnumaa 2023. a meistrivõistlused kergejõustikus U18 ja U20 vanuseklassidele, kus osales ka kolm Lihula Gümnaa- siumi õpilast.
„Olime väljas kolme noorega, kes tegid igal juhul oma tulemuse ära ja väärivad kiitust,“ ütles treener Jaanus Getreu.
Poodiumitulemustena tõid koduvalda suurepärased meda- likohad:
◦ Kardo Küttmann (15 a), kes saavutas kuulitõukes (U18) II koha tulemusega 12.17
◦ Triine Kalinovski (16 a), kes saavutas kaugushüppes (U18) II koha tulemusega 4.70
Laskmine
Laupäeval, 4. veebruaril toimusid Sakus õhkrelvadest lask- mise Eesti juunioride meistrivõistlused, kus 12-aastane Koonga Kooli 5. klassi õpilane Markus Minn saavutas kuni 21-aastaste võistlejate seas II koha.
Maadlus
Laupäeval, 28. jaanuaril selgitati Põltsamaal Felixhallis Eesti meistrid Kreeka-Rooma maadluses, vaba- ning naiste- maadluses.
Lääneranna Spordikooli esindanud Eerik Pank saavutas täiskasvanute meistrivõistlustel Kreeka-Rooma maadluses suurimate vägilaste kaalukategoorias –130 kg meistritiitli!
„Tegemist on ajaloolise ja märkimisväärse saavutusega,“ selgitab treener Janar Sõber. „Sellise tulemuse järel on Eerik Eesti raskekaalu maadluse esinumber!“
Eerik valmistub eeloleval suvel toimuvaks U20 EM-iks ja MM-iks.
„Suurepäraseks meistrivõistluste soojenduseks saavutas Pank nädalapäevi varem, 21. jaanuaril Kohtla-Järvel toi- munud Avo Talpase 42. rahvusvahelisel maadlusturniiril samas klassis (130 kg kaalukategoorias, täiskasvanute arvestuses) ülekaaluka I koha.“
SPORT
 Vibusport
Balti sisemeistrivõistlustel Ventspilsis tõi Aire Lauren naiste vaistuvibu klassis Lihulasse hõbemedali, kui kulla- heitluses alistas lätlanna Marina Rjabkova Laureni tulemusega 6:4.
Tublid kergejõustiklased võistluspäeval Pärnus Foto: Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi
  Eerik Pank (keskel) on Eesti meister Foto: Lääneranna Spordikool
 Naiste vaistuvibu auhinnatseremoonia Vasakult esimene Aire Lauren (II koht) Foto: Aare Lauren